Ako získať kontaktné šošovky?

ČO OČAKÁVAŤ OD OČNÉHO ŠPECIALISTY

Ste pripravení vyskúšať si kontaktné šošovky? Keď ste si už našli očného špecialistu, prečítajte si, čo môžete očakávať od prvého vyšetrenia a ďalších pravidelných kontrol.

PRVÉ VYŠETRENIE V SÚVISLOSTI S KONTAKTNÝMI ŠOŠOVKAMI

Pri objednávaní sa na vyšetrenie nezabudnite povedať očnému špecialistovi, že si chcete vyskúšať kontaktné šošovky. Prvé takéto vyšetrenie totiž zvyčajne trvá dlhšie ako pravidelná očná kontrola. Očný špecialista sa pozrie na vašu zdravotnú anamnézu v súvislosti s očami a vyšetrí vám zrak, aby sa uistil, že vybrané kontaktné šošovky budú vhodné z hľadiska vašich potrieb korekcie zraku. Posúdi aj tvar vášho oka, aby vám šošovky dobre sedeli. Očný špecialista vám ukáže, ako si máte šošovky nasadzovať a vyberať a ako sa o ne máte starať. Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte ich očnému špecialistovi položiť.

Kontrolné vyšetrenie

Približne po týždni zvykania si na šošovky sa vrátite k očnému špecialistu na kontrolu. Ak však budete mať kedykoľvek predtým akékoľvek obavy v súvislosti s pohodlím, videním alebo manipuláciou, vždy sa ihneď obráťte na očného specialistu. Ak ste so šošovkami spokojný/-á a špecialista usúdi, že všetko je v poriadku, budete si môcť objednať prvé šošovky.

Pravidelné kontroly

Vaše potreby korekcie zraku sa časom môžu meniť. Navštevujte svého očného specialistu podľa plánu, aby vám mohol vyšetriť oči a skontrolovať, či vaše kontaktné šošovky stále zodpovedajú predpisu a najlepšie vyhovujú vašim potrebám.